۱۳۸۸ مهر ۲۹, چهارشنبه

آخرین وضعیت آقای محمد رضا رضایی گرکانی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمانتعدادی از فعالان جامعه معلمان و از جمله آقای محمد رضا رضایی گرکانی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان هنوز در بازداشت هستند .
خبری به نقل از دوست و همکارمان آقای " مهدی بهلولی " را در زیر می خوانیم :تعدادی از فعالان جامعه معلمان و از جمله آقای محمد رضا رضایی گرکانی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان هنوز در بازداشت هستند .


خبری به نقل از دوست و همکارمان آقای " مهدی بهلولی " را در زیر می خوانیم :
پس از گذشت دوهفته از دستگيري محمدرضا رضايي گركاني، عضو هيآت مديره كانون صنفي معلمان، هنوز كوچكترين خبردرست و مستندي از ايشان در دست نيست. رضايي در روز 14 مهرماه به همراه يازده نفر ديگر، درمنزل باغاني ، دبيركل كانون صنفي معلمان، بازداشت گرديد. فرداي آن روز در حالي كه ازاين افراد استعفانامه هايي گرفته شد، همگي به جز او آزاد گرديدند. اين در حالي است كه چند روز پيش از اين ، رضايي نيز از كانون استعفا داده بود و براي خداحافظي از دوستان ، در جلسه هفتگي كانون شركت مي كرد. جلسه اي عادي و هفتگي كه پس از 13 مهر، روز جهاني آموزگار،برگزار مي گرديد و چندان دستور كاري هم نداشت وخواه ناخواه ، بيشتر حول و حوش گزارش هاي روز پيشين مي توانست باشد.
تعدادی از فعالان جامعه معلمان و از جمله آقای محمد رضا رضایی گرکانی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان هنوز در بازداشت هستند .

خبری به نقل از دوست و همکارمان آقای " مهدی بهلولی " را در زیر می خوانیم :

از همان روز پانزدهم مهر، پي گيري هاي برخي از اعضاي كانون، همچون باغاني و بهشتي براي روشن شدن وضعيت رضايي آغاز گرديد. از وزارت اطلاعات و دادگاه انقلاب گرفته تا وزارت آموزش و پرورش و حراست آن، تا دست كم خبري راستين و موثق از ايشان به دست آيد. از كريميان ، مشاور معاون وزيرآموزش و پرورش در امور تشكل ها نيزكمك گرفته شد. چندين بار از اينجا و آنجا خبر رسيد كه در يكي دو روز آينده ، رضايي آزاد خواهد شد. حتي كريميان هفته پیش گفته اي از وزارت اطلاعات را شنيده بود كه قرار است قاضي پرونده(؟) با قيد وثيقه، رضايي را آزاد كند. اين درحالي است كه دوستان حتي استعفاي رضايي را به وزارت كشور برده اند و اين استعفا جنبه قانوني گرفته است. اما از آن روز تاكنون اين روند ادامه داشته و دارد و متآسفانه رضايي حتي يك بار هم با خانواده و يا كس ديگري تماسي تلفني نيز نداشته است.


دوستاني كه با خانواده او تماس مي گيرند همگي از ناراحتي شديد روحي مادررضايي، نگران و دل آزرده اند. پيرزني تنها، كه دوهفته است پسر وتنها مونس دوست داشتني اش را دركنارش نمي بيند. هرگاه كه زنگي بزني تا خبري بگيري، با آه و ناله اي دردناك پياپي مي گويد:" آقا ، به خدا قسم كه محمد ، استعفا داده بود. من خبري ندارم ، محمد حتي زنگي هم نمي زند، او كه اين قدربي وفا و بي رحم نبود!"


برداشت از : http://www.bohluli.blogfa.com

۱ نظر:

ناشناس گفت...

با سلام
از اطلاع رسانی شما سپاس گزارم.
متاسفانه این خبر را همین امروز متوجه شدم و به گمان این که ایشان هنوز در بند است وظیفه ی خود دانستم آنر ا انعکاس دهم.