۱۳۸۹ آذر ۲۳, سه‌شنبه

" بیمه خدمات درمانی " و " عدالت " !


 

از ابتدای امسال مبالغی که بابت حق بیمه از فیش حقوقی کسر می شد به صورت غیر منطقی و چندین برابر افزایش یافت .
پس از ماه ها از این افزایش سرانجام وزیر رفاه و تامین اجتماعی این دولت راز این افزایش چند برابری را بر ملا کرد !
« محصولی اعلام کرد:
کسر حق بیمه درمانی کارمندان و بازنشستگان بر اساس درصدی از حقوق
وزیر رفاه و تامین اجتماعی گفت: بنا بر مصوبه بودجه سال 89 در مجلس مقرر شد از ابتدای امسال به جای اینکه رقم ثابتی به عنوان بیمه خدمات درمانی دریافت شود، درصدی از حقوق شاغلان و بازنشسته ها به عنوان حق بیمه کسر می شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، صادق محصولی ادامه داد: در حال حاضر این مصوبه مجلس اجرا می شود و بر این مبنا هفت درصد حق بیمه درمانی برای شاغلان و بازنشسته ها در نظر گرفته شده که از این هفت درصد سهم بازنشسته 5/1 و سهم کارمند دو درصد است.
وی در ادامه تصریح کرد: مابقی این هفت درصد را دولت و دستگاههای متولی پرداخت می کنند و این موضوع شامل همه دستگاههای دولتی تابع مصوبه می شود.  ۱۳۸۹/۰۹/۲۳»
سوال این است که این تغییر از سوی هر نهادی که باشد بر چه مبنا و یا معیاری صورت گرفته است ؟
طبق این فرمول هر کس حقوقش بیشتر باشد ( کاری به این ندارد که این میزان زیرخط فقر است و یا مساوی خط فقر ! ) باید حق بیمه بیشتری پرداخت کند !
آیا به این فرد خدمات بیشتری ارائه خواهد شد و یا این که چون احتمالا مدرک بالاتر و یا سابقه بیشتری دارد باید پول بیشتری هم بدهد !
کجای این مساله بر طبق عدالت است ؟
متاسفانه با این که مبلغ بیمه افزایش چند برابری را تجربه کرده است اما در خدمات و یا سرویس های نه تنها تغییری رخ نداده است .
آیا وضعیت شناور کسر بیمه خدمات درمانی با فلسفه افزایش حقوق که رقم ثابتی و آن هم فقط در ابتدای سال است تطابق و همخوانی دارد ؟
آیا مسئولان تاکنون فیش های حقوقی اکثر معلمان مدارس را مشاهده کرده اند ؟
و آیا تاکنون و با توجه به میزان دریافتی و درصد کسر شده بابت بیمه خدمات درمانی نظری انداخته اند ...
مطالب مرتبط :
بیمه خدمات درمانی هم هدف مند شد ! افزایش حداقل 100 درصدی سهم بیمه خدمات درمانی ...
هدیه به مبلغ 12 هزار تومان به فرهنگیان طلا شده در هفته معلم ( بیمه طلایی ) ... از طلا گشتن پشیمان گشته ایم !هیچ نظری موجود نیست: