۱۳۸۹ شهریور ۲۸, یکشنبه

بیمه خدمات درمانی هم هدف مند شد ! افزایش حداقل 100 درصدی سهم بیمه خدمات درمانی ...این ماه معلمان فیش حقوقی خود را کمی متفاوت ترمشاهده کردند !


سهم بیمه خدمات درمانی افزایش بیش از 100 درصدی را تجربه کرده است و این در حالی است که تغییر خاصی در نوع و یا میزان خدمات این نوع بیمه روی نداده است !


سازمان بیمه خدمات درمانی این میزان افزایش را به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ و مقام عالی وزارت ( بخوانید از جنس فرهنگیان ! ) هم عینا و بدون هیچ گونه توضیح و یا مخالفتی آن را در فیش حقوقی معلمان اعمال کرده است .


سهم بیمه خدمات درمانی ( سرانه ) قبلا برای نفر اصلی حدود 3600 تومان و برای افراد تبعی درجه 2 هر نفر 2333 تومان محاسبه می شده است و این در حالی است که در فرمول های جدید سهم بیمه شده اصلی این گونه محاسبه می شود :


(عائله مندی و اولاد – مبلغ حکم ) حاصلضرب در 2 درصد و برای افراد تحت تکفل نظیر همسر ، فرزند و پدر و مادر مبلغ بیمه برای هر نفر 103889 ریال محاسبه شده است .


مبنای منطقی این فرمول ها و افزایش ها مشخص نیست و این در حالی است که بسیاری از مراکز خدمات درمانی طرف قرار داد این بیمه و نیز داروخانه ها به تعهدات خود به درستی عمل نمی کنند !


از این بیمه نامی بیش تر باقی نمانده است و بیمه به اصطلاح "  طلایی " هم نتوانسته است رضایت حداقلی فرهنگیان را جلب کند .


حال سوال این است که افزایش 6 درصدی حقوق معلمان و در مقابل افزایش بیش از 100 درصدی سهم بیمه خدمات درمانی چگونه قابل توضیح و یا حداقل توجیه است ؟


شاید بتوان آسوده به استخرهای مجانی تدارک دیده شده توسط وزیری از جنس فرهنگیان رفت و به آثار ناشی از هدف مند کردن یارانه ها که زمان زیادی به اجرای آن نمانده است نگریست ...


حاجی بابایی هم از استیضاح خود آسوده باشد ....

۶ نظر:

ناشناس گفت...

این حرف دل میلیون ها فرهنگی ایرانی است ما هم با نظرات شما موافقیم . اماآیابرای شنیدن این درد دل ها گوش شنوایی هست ؟

سخن معلم گفت...

درود
البته که نه !
اما رسالت ما گفتن است و پیگیری و طلب پاسخ .
پیروز و پایدار باشید.

ناشناس گفت...

با سلام
فکر کنم این هم نوعی از مدیریت جهانی آقای احمدی نژاد باشه. فکر کنم یک نفر باید به ریاست جمهور محترم بفرمایند که به جای مدیریت جهان به مدیریت کشور 70 میلیونی که قطره ای در مقابل جهان است برسد. متاسفانه وقتی مردم و کارکنان فرانسه اعتراض می کنند در بوق و کرنا می کنیم که از دولت سارکوزی ناراحتند ولی نمی گوییم که چقدر آزادی وجود دارد که مردم می توانند حقشان را فریاد کنند و ما هنوز اندر خم این کوچه ایم...

سخن معلم گفت...

درود
آقای احمدی نژاد با ارائه آمارهای غیرواقعی و نادرست به شدت جایگاه رئیس جمهوری را زیر سوال برده است !
با آمار درمانی هم مشکل حل نمی شود .
همان گونه که شما گفته اید باید به آزادی های مدنی و شهروندی ایرانیان احترام بگذارند و بعد نگران همسایگان باشند !
سبز و پایدار باشید.

ناشناس گفت...

از اینکه افرادی هر موردی را به احمدی نژاد مرتبط می کنند دیگر هیچ کس در جامعه تعجب نمی کند!
البته یه نظریه جدیدتر هم وجود داره که در بیانیه جدید م.م مطرح شده که مثلا ترور دانشمند هسته ای نتیجه حمایت ما از فلسطین هست این مورد هم میتونه به اون مربوط باشه ها!
اما در کل این مورد جزء قانون بودجه 89 هست که توسط مجلس تصویب شده.
چطور کارگرها باید به سازمان تامین اجتماعی 7 درصد از حقوقشون رو بدن اونوقت از کارمندای عزیز دردونه از امسال 2 درصد میگیرن و 5 درصد دیگه رو هم قراره دولت بده شاکی شدن؟!!

سخن معلم گفت...

دوست محترم ناشناس
درود
مشخص نیست که شما از کجای این یادداشت به فرضیات مورد نظر خود رسیده و آن را تایید هم کرده اید !
موضوع اصلی یادداشت مشخص است و اما سخن معلم پاسخ به خواننده محترم داده است .
اما این سخن شما درست است و این مصوبه مجلس است .
دوست عزیز
تصور می کنم بیمه تامین اجتماعی با بیمه خدمات درمانی تفاوت هایی داشته باشد هر چند تبعیض و بی عدالتی به یک رسم و سنت تبدیل شده است .
سبز و پایدار باشید.