۱۳۸۸ اسفند ۱۲, چهارشنبه

آنان که هنوز طرفدار پرو پاقرص این دولت هستند آیا به یک مغازه میوه فروشی رفته اند ؟ بروند، سری بزنند و این مطلب را هم بخوانند ...این پست بدون علامت تعجب منتشر می شود !

شب عید است .


تا آن جا به یاد دارم هر سال و در آستانه نوروز خیابان ها و مغازه ها شلوغ و پر ازدحام می شوند .


اما شلوغی های این چند سال و به ویژه امسال از نوعی دیگر است !


شاید مردم از شنیدن اعلام خبر آقای احمدی نژاد که گفته است : " در مجموع قدرت خرید مردم در سال جاری نسبت به سال قبل بالاتر رفته است زیرا تورم 12 درصد بوده و حقوق ها حداقل 20 درصد افزایش یافته است " کمی هیجان زده شده و اعتماد به نفس پیدا کرده اند تا در این بازار از قافله عقب نمانند .


وارد یک مغازه میوه فروشی می شوی ...


انار ساخته شده در کشور ترکیه ، سیر ساخته شده در کشور چین ، پرتقال و نارنگی مربوط به کشور برادر پاکستان ، موز هم که تکلیفش مشخص است اگرچه رسمی دیرینه داشته است ...


می توان گفت که انواع میوه های خارجی در مغازه های وطنی به وفور یافت می شوند .


زمانی و نه چندان دور افتخار ما این بود که عادت را شکسته و از خرق آن در زمینه واردات گندم بی نیاز شده ایم  اما اکنون می رویم تا به یکی از بزرگترین وارد کنندگان این محصول آسمانی تبدیل شویم ...


از آن جا که برنج و چای و.... در مغازه میوه فروشی یافت نمی شوند از آن ها فاکتور می گیریم .


این ها صحنه هایی است که یک فرد عادی و نه سیاسی می تواند هر روز آن را مشاهده کند .


البته می دانیم که این گونه صحنه ها هیچ ارتباطی به سیاست های برنامه دولت نهم و دهم ندارد تا مبادا متهم به سیاسی گری و یا بی سوادی و بصیرت سیاسی شویم .


شاید برای مردم فرقی هم نکند چون مردم به دنبال جنس ارزان هستند و برایشان این چیزها مهم نیست ...


زمانی نه چندان دور به شهر تاریخی اصفهان رفتم .


قدیم ها دلم خوش بود که با قدم زدن در صحن مغازه ها و حجره های صنایع دستی اصفهان ، می توانم با افتخار از صنعت برتر ایرانی حداقل در زمینه "  یدی " سخن بگویم و به آن ببالم اما فروشگاه ها هم کم کمک به سمت چینی شدن در حال تاخت و تاز هستند .


چرا که مردم این جا هم به دنبال جنس ارزان هستند ...


و از این جاست که می توان دریافت ...


قدرت خرید مردم به واقع بالا رفته است ...


شاید بهتر باشد آنان که هنوز طرفدار پرو پاقرص آقای احمد نژاد هستند سری به مغازه های میوه فروشی سرکوچه شان بزنند و سعی کنند که مسافت های طولانی را متحمل نشوند .


و این مطلب را هم یک بار با " دقت تاریخی " بخوانند ...

هیچ نظری موجود نیست: