۱۳۸۹ اردیبهشت ۲۷, دوشنبه

چهره برافروخته این وزیر .... کجا دانند حال ما سبکبالان ساحل ها !
 برخی مواقع و بعضی از مسئولان جملات و یا سخنانی بیان می کنند که هضم و یا درک و فهم آن در اذهان خلایق بسیار مشکل و یا ثقیل می افتد ، از جمله معاون اول آقای احمدی نژاد !بخوانید :


" كدخبر: ۱۱۲۹۴۹


تاريخ انتشار: ۱۶ ارديبهشت ۱۳۸۹ - ۱۵:۵۷


رحیمی در تقدير از معلمان: احمدی نژاد و وزير آموزش و پرورش شمع راه خدمت به معلمان اند


خوشبختانه يك سر نرخ اين خدمت رساني به فرهنگيان در دستهاي پرمحبت رئيس جمهور و يك سر اين در دست وزير آموزش و پرورش است. بنابراين فرهنگيان به همه خواسته‌هاي خود خواهند رسيد.


ایسنا: معاون اول رئيس جمهور در بيست و ششمين دوره بزرگداشت مقام معلم در تجليل از معلمان نمونه كشور و 4 هزار و 894 معلم شهيد فرهنگي كه شامگاه ديروز در تالار وزارت كشور برگزار شد، گفت: رئيس جمهور و وزير آموزش و پرورش دو شمع راه خدمت به معلمان هستند.
رحيمي در اين مراسم گفت: خوشبختانه يك سر نرخ اين خدمت رساني به فرهنگيان در دستهاي پرمحبت رئيس جمهور و يك سر اين در دست وزير آموزش و پرورش است. بنابراين فرهنگيان به همه خواسته‌هاي خود خواهند رسيد.
وي افزود: معلمان عشق رئيس جمهور و وزير هستند، اين دو شمع راه خدمت به معلمان هستند.
رحيمي همچنين گفت: زماني كه وزير آموزش و پرورش چهره‌ برافروخته و ناراحت دارد مسلما زماني است كه نتوانسته است، كاري براي فرهنگيان انجام دهد.
لازم به ذكراست، در اين مراسم از تمبر يادبودي به نام بوسه‌ عشق رونمايي شد و سيستم مديريت آموزشي يادگيري آموزش وپرورش هم افتتاح شد. "


و در این راستا یادداشتی را از آقای  "عبدالرحمان ایران نژاد  "معلمی از تبار " صنفیان " ( 1 ) را تقدیم همه معلمان می کنیم ، شاید که " چهره برافروخته وزیر " با قرائت این مطلب کمی به زردی متمایل شود !


" روزی و روزگاری، از شیخی قدرتمند که ریاست دولت را به عهده داشت پرسیدند:
" چرا حقوق و مزایای معلمان را به اندازه ی حقوق و مزایای کارکنان دیگرحکومت افزایش ندادید؟ "
شیخ فرمود: " معلمها زیرک و با هوشند از راه های دیگر می توانند کمبود حقوق و مزایای خود را جبران کنند. آنها نیازی به افزایش حقوق ندارند. "! اما شیخ حواسش نبود افرادی که او از آنها به زیرکی نام می برد معلم نما هستند نه معلم.
بعضی ها می گویند: "معلمی شغل انبیاست ". پس نتیجه می گیریم:
• چون انبیا از حکومتی یا کسی حقوق نمی گرفتند پس حکومت یا کسی موظف به پرداخت حقوق و رفع نیازهای زندگی معلم نیست!
• معلم علم غیب دارد پس نیازی به مطالعه و کسب و افزایش دانش ندارد. لذا می تواند در ساعات فراغت از تدریس، برای امرار معاش به شغل دیگری بپردازد!
• انبیا همواره در مقابل توهین و تجاوز به حقوق خود، اهل و عیال و نزدیکانشان، توسط ظالمان و زورگویان، به خدا پناه می بردند و آنها را به خدا حواله می کردند. پس معلمان نیز باید همان کار را بکنند و توقعی از حمایت قانون ، قاضی و دادگاه نداشته باشند!
اما بعضی ها معتقدند مزایای زیر که به اکثر کارکنان دولت داده می شود به دلایلی که ذکر می شود به معلم تعلق نمی گیرد:
• سالیانه دو ماه حقوق اضافی به عنوان پاداش خدمت به دولت،به معلم تعلق نمی گیرد، زیرا : معلم به دولت کار و خدمت نمی کند. بلکه او به مردم تدریس می کند و برای گسترش و بهبود فرهنگ و دانش جامعه خدمت می کند!
• پول کفش و لباس به معلم داده نمی شود زیرا : معلم باید آراسته به معرفت، دانش و ادب باشد نه لباس و کفش خوب و تمیز! لباس های کهنه و ارزان قیمت سال های قبل او را بس!
• حق مسکن به معلم تعلق نمی گیرد زیرا: معلم با کارکردن در بنگاه معاملات املاک و بردن مشتریان به خانه های دلپسند و کاخ های با شکوه از مشاهده ی آنها لذت می برد و نیاز روحی خود را برطرف می کند. پس خانه ی محقر و اجاره ای او را بس!
• به معلم هزینه و امکانات گردش و مسافرت داده نمی شود. برای اینکه معلم موقع تدریس، در نقشه ی کره ی زمین، از کشوری به کشور دیگر و از شهری به شهر دیگر می رود، موقع مسافرکشی از تمام نقاط و اطراف محل سکونتش دیدن می کند. علاوه براین او می تواند در تعطیلات، با پرداخت مبالغی کمتر از کرایه ی هتل، کلاس درسی را اجاره کرده ، گچ و خاک و دوده اش را تمیز و فرش کند یا اینکه چند متری از حیاط مدرسه ای را اجاره کرده و در آنجا چادر بزند و از سرویس بهداشتی دانش آموزان، به طور مشترک استفاده کند. البته برای استفاده از این امکانات و تسهیلات دیدن دم بعضی ها لازم است!
• چون مدرسه اولین جایگاه ورزش و سالم سازی جسم و روح و معلم اولین مربی ورزش و انسان سازی است لذا خود نیز برای حفظ سلامت جسم و روانش باید پیاده و به حالت دوان به مدرسه رفت و آمد کند. از این رو معلم نیازی به سرویس رفت و آمد یا هزینه ی ایاب و ذهاب به مدرسه ندارد و به همین دلیل هزینه یا امکانات ورزش، استخر و ... به معلم داده نمی شود.
• غذای بین روز یا هزینه ی آن به معلم داده نمی شود زیرا خاک پای دانش آموزان و گچ تخته سیاه اشتهای او را کور می کند! او نیازی به خوراک دیگر ندارد!
• معلم باید هر ماه مقداری از حقوق ماهیانه ی خود را بابت کمک به مستمندان، جهیزیه ی تازه عروسان ندیده و ناشناخته، کمک به مدرسه ، خرج افطاری ماه مبارک رمضان مدرسه، خریداری هدیه ای گران قیمت جهت روز معلمی برای ... و .... به کسانی که اول هر سال توسط .... نامزد می شوند و با صلوات برگزیده می شوند بپردازد تا معلمی متعهد، ایثارگر، با معلومات و .... ارزشیابی شود.
• معلم باید به جای پول ، مواد خوراکی ، پوشاک و لوازم زندگی، گچ تخته سیاه ، پرخاش و توهین دانش آموزنما و اولیای او و تبختر و اخم و تخم انتصابی های از ما بهتر و تظاهر و مقدس نمایی های آنان را به جان خریده و برای گذران زندگی به خانه ببرد!


• معلم نیازی به .... ندارد. زیرا او عزت نفس دارد و به آفریدگاری و پروردگاری بی نیاز و قادر و متعال معتقد است.
پروردگارا ، دادگسترا و فریادرسا! تنها تو را سپاس می گویم و به تو پناه می آورم. "

( 1 ) http://ksmiran.blogfa.com/post-349.aspx
هیچ نظری موجود نیست: