۱۳۸۹ خرداد ۱۰, دوشنبه

آن خبر خوش برای کارمندان ( معلمان ) این بود : " 6 درصد " ... آقای حاجی بابایی ! به جای حاشیه روی فقط پاسخگو باشید !بر اساس مصوبه هیئت وزیران :افزایش كارمندان و بازنشستگان: فقط شش۶درصد همین
فرآورده های لبنی 45 درصد گران شد

 " می فرمایند تقصیر وزیر نیست. تقصیر ساختار است. ما وزیر فرستادیم در آموزش وپرورش یا ساختار" ." چرا وزیر نفت می تواند در سازمان مدیریت برای کلیه پرسنل خود پول بگیرد اما وزیر آموزش وپرورش نمی تواند..."" شما کدام تشکل آموزش وپرورش و نمایندگان معلمان را دارید که احساس رضایت از وضعیت بکند؟"

" وزیر یا می تواند از حقوق معلمین دفاع کند که باید آثار داشته باشد و اگر نمی تواند باید استعفا کند "

بر اساس مصوبه هیئت وزیران :افزایش كارمندان و بازنشستگان: فقط شش۶درصد
فرآورده های لبنی 45 درصد گران شد


ایلنا: رئیس هیأت مدیره دامداران ایران با اعلام افزایش 45 درصدی قیمت فرآورده‌های لبنی نسبت به سال گذشته خواستار خرید تضمینی شیر خام برای برون رفت بحران صنعت شیر شد.


آن خبر خوشی که قرار بود معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور به زودی اعلام کند همان بود که در بالا مشاهد فرمودید !


تنها حسن این دستور العمل شاید فعلا این باشد که این 6 درصد برای همه خواهد بود وازاین جهت دیگر تبعیضی در میان نیست که اعتراضی احتمالی را نیز در پی داشته باشد !


این در حالی است که قیمت بسیاری از کالاها و خدمات حتی قبل از این خبر افزایش روند صعودی خود را شروع کرده و احتمالا پس از این خبر خوش معلوم نیست که سرانجام آن به کجا منتهی شود؟ !


واگر اجرای قانون هدف مند کردن یارانه ها را در نیمه دوم سال جاری در کنار آن قرار دهیم سوال این است که آیا همه معلمان و یا به عبارتی آن 30 درصد دیگر نیز در زیر خط فقر مطلق قرار بگیرند یا خیر ...


احتمالا آقای حاجی بابایی به عنوان وزیر این دولت با تشخیص این وضعیت و برای این که از قبل پاسخی برای افکار عمومی فرهنگیان با توجه به سابقه عملکرد خود در زمان وزارت آقای حاجی داشته باشد با علم کردن برخی امور مثل بیمه طلایی فرهنگیان ، کارت شارژ یک و نیم میلیون تومانی وبرخی برنامه های فرعی دیگر ، سعی در ارائه چهره ای فعال و پیگیر  در این مدت از خود داشته است و این در حالی است که انجام این امور جزء مطالبات اصلی فرهنگیان نبوده و نیست و اگر هم باشد نمی تواند جایگزین و یا آلترناتیوی مناسب و قانع کننده برای وضعیت " قدرت خرید " فرهنگیان و قرار گرفتن آن ها در زیر خط فقر باشد .


این کار آقای حاجی بابایی به منزله میزبانی می ماند که افراد زیادی را با تبلیغات فراوان و بوق و کرنای بی شمار به سر سفره دعوت کرده و اکنون که نمی تواند پاسخگوی ادعاها و گفته های قبلی خود باشد سعی می کند که با ارائه تنقلات و غذاهای فرعی و یا اشتها کور کن ، میهمانان را راضی نگه دارد !


 شاید تا مدتی کوتاه این حالت پایدار بماند اما مهم این است که حقیقت را نمی توان پشت پرده مخفی کرد !


آقای حاجی بابایی باید در مورد مسائلی که قبل از زمان وزرات خود و در دوره های پیشین مطرح کرده است پاسخگو باشد و این گفته ها تا حصول پاسخ مناسب از سوی ایشان استمرار خواهند داشت ..." حاجی بابایی نماینده مجلس :" می فرمایند تقصیر وزیر نیست. تقصیر ساختار است. ما وزیر فرستادیم در اموزش وپرورش یا ساختار .


حاجی بابایی نماینده :« چرا وزیر نفت می تواند در سازمان مدیریت برای کلیه پرسنل خود پول بگیرد اما وزیر آموزش وپرورش نمی تواند...».


حاجی بابایی نماینده :« شما کدام تشکل آموزش وپرورش و نمایندگان معلمان را دارید که احساس رضایت از وضعیت بکند؟» .


حاجی بابایی نماینده :« 613 هزار معلم عضو صندوق هستند، آیا یک معلم نیست که مدیرعامل شود؟ که برود عضو هیات مدیره شود؟» .


حاجی بابایی در بخشی از سخنان خود گفت:« وزیر یا می تواند از حقوق معلمین دفاع کند که باید آثار داشته باشد و اگر نمی تواند باید استعفا کند.» .


فرمول حاجی بابایی برای افزایش حقوق معلمان: «اگر اعتبارات دولت در قانون بودجه 50 درصد بالا رفت باید حقوق معلمان هم 50 درصد بالا برود».


حاجی بابایی در جمع کارکنان آموزش و پرورش خراسان رضوی در مشهد گفت:« خبرنگاران هر گاه بیکار می شوند یاد موضوع استخدام و حق و حقوق معلمان می افتند... به کسی ربطی ندارد که معلمان چقدر حقوق می گیرند و چرا کم می گیرند.»


وزیر خطاب به خبرنگاران گفت:« مگر ما از شما سؤال می کنیم که شما چقدر حقوق می گیرید؟ »" ( 1 )


( 1 ) برگرفته از وبلاگ آقای شیرزاد عبداللهی

۶ نظر:

معلم نامه گفت...

نظر حرام بکردند و خون خلق، حلال...

اصغر عسکری گفت...

سلام بر شما و درود بر گردانندگان سایت عالی سخن معلم پیروز و سربلند باشید

سخن معلم گفت...

سلام
بر معلم نامه و آقای اصغر عسگری
از نظر و محبت شما سپاسگزاریم .
سبز و پیروز و پایدار باشید.

نازنین ( برگ بی برگی) گفت...

سلام ...

پاکنویسهای یک معلم گفت...

سلام
مایه تاسف است

فرزانه گفت...

سلام و سپاس از حضورتان
متاسفانه قدرت چنان مشی برخی از افراد را تغییر می دهد که حرفهای گذشته خودشان را بیاد نمی آورند
چه بسا همان حرفها هم نه از روی اعتقاد که وسیله ای برای رسیدن به قدرت بوده