۱۳۸۸ اسفند ۷, جمعه

انتقال " محمد داوری " به سلول انفرادی پس از گذشت 6 ماه فقط به خاطر یک اعتراض !کميته گزارشگران حقوق بشر

Committee of Human Rights Reporters
 
ملاقات محمد داوری با خانواده‌اش/ انتقال وی به سلول دونفره و محرومیت وی از تماس تلفنی
 
 


انتقال  " محمد داوری " مسئول آموزش و اطلاع رسانی سازمان معلمان ایران و سردبیر سایت سحام نیوز به سلول انفرادی پس از گذشت 6 ماه فقط به خاطر یک اعتراض !
 


کمیته گزارشگران حقوق بشر - روز پنج‌شنبه، ۶ بهمن‌ماه خواهر محمد داوری عضو سازمان معلمان ایران و سردبیر سایت سحام‌نیوز موفق شد با وی ملاقات کند. این در حالی است که خانواده این فعال مدنی ساکن تهران نیستند و به دلیل کهولت سن مادر محمد داوری نمی‌توانند به تهران مراجعه و با وی ملاقات نمایند.

در هفته‌های اخیر مسئولان زندان اوین، این عضو دربند سازمان معلمان ایران را از تماس تلفنی محروم و او را به سلول ۲ نفره منتقل نموده‌اند. فشار بر این فعال مدنی در حالی صورت می‌پذیرد که بیش از سه ماه از برگزاری دادگاه وی می‌گذرد و مراجعه وکلای او، مینا جعفری و ژینوس شریف به دادگاه انقلاب بی‌نتیجه بوده است. علیرغم درخواست وکلای پرونده برای تخفیف مبلغ ۲۰۰ میلیون تومانی وثیقه یا تبدیل آن به قرار کفالت، شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب هیچ‌گونه پاسخی در این خصوص نداده است.
محمد داوری، معلم يكي از مدارس منطقه ۱۱ تهران بوده و از زمان بازداشت قادر به حضور در كلاس درس نبوده است که اين امر وی را دچار مشكلات كاری نموده و حتی ممکن است باعث اخراج به علت غيبت طولانی مدت شود. از جمله اتهامات این روزنامه‌نگار فعالیت تبلیغی علیه نظام، اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور و اخلال در نظم عمومی عنوان شده است.
محمد داوری در روز ۱۷ شهریورماه در پی حمله نیروهای امنیتی به دفتر شخصی مهدی كروبی و دفتر حزب اعتماد ملی با حكم جلب صادره از سوي دادستاني تهران بازداشت شد. دادگاه این فعال مدنی در روز اول آذرماه برگزار گردید اما تاکنون رای دادگاه بدوی صادر نشده است.لازم به توضیح است که انتقال " محمد داوری " به سلول  انفرادی به دلیل اعتراض وی به وضعیت " بلاتکلیفی " پس از گذشت 6 ماه از بازداشت وی صورت گرفته است .
حتی قاضی پرونده وی گفته است که  اگر آن ها تو را اخراج نکنند ما کاری می کنیم که تو را اخراج کنند !
امیدواریم که در آستانه نوروز ایشان و سایر زندانیان سیاسی آزاد شده و به دامن پر مهر خانواده برگردند .
یا حق ...

۱ نظر:

ناشناس گفت...

با سلام و تشکر از شما آقای پورسلیمان که ما را از وضعیت این همکار عزیز دربندمان مطلع میکنید امیدوارم همه ی زندانیان بی گناه و همکار خوبمان آقای محمد داوری هر چه سریعتر آزاد گردند .